<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style>

2017 ОНЫ АЙМГИЙН ШИЛДЭГ ХҮҮХДҮҮД ТОДОРЛОО

2017-12-28 15:29 3276
Баянхонгор аймгийн 2017 оны шилдэг хүүхдүүд тодорлоо. Тэдэнд батламж, өргөжлөлийг гарын бэлгийн хамтаар Баянхонгор аймгийн Харшийн сүлд модны наадмын үеэр гардуулав. 

Өргөмжлөл, шагналыг аймгийн Засаг дарга, аймгийн Хүүхдийн зөвлөлийн дарга Г.Батжаргал, аймгийн ЗДТГ-ын Нийгмийн бодлогын хэлтсийн дарга Г.Баясгалангомбо, ГБХЗХГ-ын дарга Н.Мэндбаяр нарын албаны төлөөлөл гардуулж, амжилт хүслээ.


2017 ОНЫ ШИЛДЭГ ХҮҮХДҮҮД

Овог нэр

Аль сургууль болох

Шалгарсан төрөл

2017 онд үзүүлсэн амжилт

1

Бат овогтой Анхбаяр

“Соого Сейкео” бүрэн дунд сургуулийн 10б

“Сурлагын амжилт”

-Аймгийн төрөлжсөн математикийн олимпиадаас мөнгөн медаль

-“Классик” улсын   математикийн олимпиадаас хүрэл медаль

-Улсын   математикийн 53-р  олимпиадаас мөнгөн  медаль

-Хангайн бүсийн математикийн олимпиадаас алтан медаль

-Дундговь аймгийн  математикийн олимпиадаас хүрэл медаль

-Булган аймгийн  математикийн олимпиадаас мөнгөн  медаль

-Хангайн бүсийн математикийн олимпиадаас алтан медаль

-Аймгийн мэдээл зүй, IQ-гийн олимпиадаас алт, хүрэл медаль

2.

Батбаяр овогтой Төгөлдөр

Баян-Ойт  цогцолбор сургуулийн 5а

“Сурлагын амжилт”

-Аймгийн математикийн олитпиадын тусгай байр

-“Сэтгэх чадвар”-ын олимпиадаас хүрэл медаль

-“Алгоритм лиг” 9 сарын цуврал олимдиадаас алтан медаль

-Нэрэмжит матемаикийн түргэн бодолтын олимпиадаас алтан медаль

-“Алгоритм лиг” 10 сарын цуврал олимдиадаас хүрэл медаль

-“Алгоритм лиг” 11 сарын цуврал олимдиадаас хүрэл  медаль

-2017 оны монгол дэг бүжгийн уралдаанаас гранпри

3.

Мөнхдалай овогтой Нарандэлгэрмаа

Шинэжинст сумын бүрэн дунд сургуулийн 9а

“Урлаг, уран бүтээл” 

-Говь-Алтай аймгийн хүүхдийн чуулга уулзалтанаас урлагын төрөлд алтан медаль

-Байгаль орчин, аялал жуулчлалын яамнаас уралдаанд “Байгаль хамгаалагч хүүхэд” төрөлд мөнгөн медаль

-Сумын “Ирээдүйн одод” урлагийн наадмаас мөнгөн медаль

-“Монгол дэг”  урлагийн наадмын мөнгөн медаль

4.

Болдсайхан овогтой Хонгорзул

Номгон ахлах сургуулийн 12д

“Биеийн тамир, спорт, бие бялдарын хөгжил” 

-Чөлөөт бөхийн аймгийн өсвөрийн аваргын тэмцээнээс алтан медаль

-Бүсийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс алтан медаль

-Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс мөнгөн медаль

-ОУ-ын өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс алтан медаль

-Азийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс хүрэл медаль

5.

Тэгшжаргал  овогтой Энхтөр

Соого Сейкео бүрэн дунд сургуулийн 10б

“Биеийн тамир, спорт, бие бялдарын хөгжил” 

-Казастан улсын 6 орны боксын тэмцээнээс алтан медаль

-Монгол туургатан 3 улсын уралдаанаас алтан медаль

-2017 оны улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээсалтан медаль

-Филипин улсын улсын өсвөрийн аварга шалгаруулах  тэмцээнээс  5-р байр

-Монгол туургатан ОУ-ын тэмцээнээс мөнгөн медаль шилдэг тамирчин

6.

Хүрэлчуулуун овогтой Түвшинтүлхүүр

Баянцагаан сумын бүрэн дунд сургуулийн 12а

“Эх орны түүх, соёл, өв уламжлал” 

-“Эрдэмийн жигүүр” монгол бичгийн олимлиадаас мөнгөн медаль

-Аймгийн Л.Бямбасүрэнгийн нэрэмжит монгол хэл  бичгийн олимпиадаасхүрэл медаль

-Хэл шинжлэлэийн дээд сургуулиас зохион явуулсан монгол бичгийн олимдиадаас тусгай байр

 

-Ч.Лхамсүрэнгийн нэрэмжит монгол бичгийн зохион бичлэгийн уралдаанаас 3-р байр

7.

Сэджав овогтой Гантуяа

Номундалай цогцолбор сургуулийн 10ё

“Хүүхдийн өөрөө удирдлагын  байгууллага” 

-Аймгийн төрөлжсөн орос хэлний олимпиадаас алтан меадль

-Аймгийн төрөлжсөн түүхийн  олимпиадаас алтан меадль

-Улсын аварга шалгаруулах орос хэлний олимпиадаас 5-р байр

-Уран жиргээ уран уншлагын  уралдаанаас дэд байр

-Номундалай цогцолбор сургуулийн ХӨУБ-ын тэргүүлэх гишүүн

-Залуучуудын хөгжлийн төвийн дэргэдэх үе тэнгийн боловсролын клубын ахлагчаар 3 жил амжилттай ажилласан

-2017 оны аймгийн “Хүүхдээ сонсож, хамтдаа шийдье” чуулганаас аймгийн хүүхдийн нэгдсэн зөвлөлийн ахлагчаар сонгогдсон

8.

Хатанбаатар овогтой Бэрцэцэг

Баян-Овоо сумын дунд сургуулийн 9а

“Бүтээлч ажил, хичээнгүй байдал, мэргэжлийн

 чиг баримжаа”

-Үндэсний ёочин хөгжмөөр  7-н дууг ардын урлагын наадамд тоглож хүрэл медаль

-Чулуун царгил хөгжмөөр 5 дууг тоглож лувсанванданжанцангийн мэлмий нээсний 375 жилийн ойн хүндэтгэлийн концертонд оролцсон

-Лувсанвандангийн нэрэмжит уран уншлагын уралдаанаас уншлагын аварга болсон

-Төрийн соёрхолт жүжигчин Сэвжидийн 20 бүжгийг сурч аймгийн бүжгийн уралдаанаас 12 удаа гранпри, алт, мөнгөн медаль

-5 төрлийн бүжгийг анги хамт олон, сургуулийн хүүхдүүдэд зааж дэлгэрүүлсэн

 

9.

Цэрэндорж овогтой Өсөхбаяр

Жинст сумын дунд сургуулийн 9а

“Техник сэтгэлгээ, шинийг сэдэх, санал санаачлага”

-Гар бөмбөгийн тэмцээн 3-р байр

-Монголын шууданчидын өдрийг тохиолдуулан зохион байгуулсан аймгийн нисэх загварын тэмцээн 1-р байр

- Аймгийн аварга шалгаруулах “СХЕМАТИК”-ийн төрөлд 3-р байр

-А.Даваасүрэнгийн нэрэмжит F1-H ангилалд 1-р байр

-Аймгийн аварга шалгаруулах Роботын тэмцээнд 2-р байр

-Аймгийн аварга шалгаруулах Технологийн олимпиадад 1-р байр

-Хүүхдийн чуулган Сумын Шилдэг сурагч

Овог нэр

Аль сургууль болох

Шалгарсан төрөл

2017 онд үзүүлсэн амжилт

1

Бат-Олдох овогтой Шийрэвдоо

“Богд” сумын бүрэн дунд сургуулийн 12б

“Сурлагын амжилт”

-Аймгийн төрөлжсөн математикийн олимпиадаас мөнгөн медаль

төрөлжсөн мэдээлэл зүйн  олимпиадаас мөнгөн медаль

-Аймгийн аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн тэмцээний  мөнгөн медаль

-Аймгийн аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн тэмцээний “ШИЛДЭГ ХОЛБОГЧ” алтан медаль

-Хүүхдийн чуулганд “Сайн суралцая”, “Зөв төлөвшье”, “Тэгш хөгжье”, “Өөрийгөө жигд хөгжүүлэх нь” сэдвээр илтгэл тавьж бусдыгаа манлайлан үлгэрлэсэн

 

2.

Мягмарсүрэн овогтой Цэцэнсамбуу

“Баян-Ойт” цогцолбор сургуулийн 5а

“Сурлагын амжилт”

-Аймгийн математикийн олимпиадын тусгай байр

-“Сэтгэх чадвар”-ын олимпиадаас хүрэл медаль

-“Алгоритм лиг” 9 сарын цуврал олимдиадаас хүрэл медаль

-Нэрэмжит математикийн түргэн бодолтын олимпиадаас тусгай байр

-“Алгоритм лиг” 10 сарын цуврал олимпиадаас хүрэл медаль

-“Алгоритм лиг” 11 сарын цуврал олимпиадаас мөнгөн  медаль

-Аймгйин бүтээлч бодолт уралдаанаас алтан медаль

3.

Батхүлэг овогтой Эрдэмбүүвэй

“Эрдэнэмандал” ахлах сургуулийн 9г

“Техник сэтгэлгээ, шинийг сэдэх, санал санаачлага”

-Ахмад багш Ж. Энхбаярын нэрэмжит нисэх загварын тэмцээнээс алтан медаль

-Ахмад багш Б.Даваагийн  нэрэмжит нисэх загварын тэмцээнээс алтан медаль

-Аймгийн аварга шалгаруулах нисэх загварын тэмцээнээс алтан медаль, аймгийн аварга сурагч

-Баянговь сумын чөлөөт нислэгийн тэмцээнээс мөнгөн медаль

 

4.

 Доржсүрэн овогтой Энхтайван

“Баянцагаан “сумын дунд сургуулийн 12в

Урлаг, уран бүтээл

-Аймгийн уртын дууны анхдугаар чуулганы алтан медаль

-Амарбуянт бүсийн урлагийн наадмын гоцлол хөгжмөөр алтан медаль

-“Ая эгшигийн 6 жигүүр”  хөгжмийн уралдаанд лимбэ хөгжмөөр алтан медаль

-Өөрийн зохиосон шүлгийн түүвэр ном гарган олны хүртээл болгосон.

5.

Баянмөнх овогтой Мөнхчимэг

Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн 11а

Биеийн тамир, спорт, бие бялдарын хөгжил

-Өвөрмонголын Хөлөнбуйр хотноо азийн аварга шалгаруулах ширээний теннисний төрөлд хүрэл медаль

-Улаанбаатар хотноо болсон азийн аварга шалгаруулах тэмцээний тусгай байр

-Токио хотноо болсон өсвөрийн тамирчдын тэмцээнээс 5-р байр

-Аймгийн ширээний теннисний аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл медаль

-2017 онд БСШУЯ-ны спортын мастер цол авсан.

-Азийн өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс хүрэл медаль

6.

 Баатар овогтой Мөнхшүр

Номундалай цогцолбор сургууль12в

Эх орны түүх соёл, өв уламжлал

-Аймгийн “Үндэсний сур харваа”-ны тэмцээнээс алтан медаль

-Улсын мэргэн Д.Балдандоржийн Нэрэмжит сур харвааны тэмцээнд

хүрэл медаль

-ИТХ-ийн даргын нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль

-Чандмань-Баянхонгор ХХК-ний нэрэмжит тэмцээнээс хүрэл медаль

-"Ном Эрдэм аян" шилдэг дүрийн тоглолтын тэргүүн байр

7.

Эрдэнбат овогтой Бямбагарав

Өлзийт сумын бүрэн дунд сургуулийн 12а

Хүүхдийн өөрөө удирдлагын байгууллага

-Өсвөрийн аварга шалгаруулах гар бөмбөгийн тэмцээний хүрэл  медаль

-Аймгийн физикийн бага олимпиадын алтан, хүрэл медаль

-“Өсвөрийн улаан загалмайн”клубыг 4 дэх жилдээ удирдаж байгаа

-Сургуулийнхаа сурагчдад хүүхдийн оролцооны чиглэлээр  4 удаа сургалт зохион байгуулж үе тэнгийнхнийгээ манлайлж нөлөөлдөг.

8.

Батаа орвогтой Мөнхбаатар

Эрдэм ахлах сургуулийн 12г

Бүтээлч ажил, хичээнгүй байдал, мэргэжлийн чиг баримжаа

-Аймгийн монгол хэлний олимпиадаас алтан   медаль

- Аймгийн физикийн  олимпиадаас хүрэл медаль

- Аймгийн газар зүйн   олимпиадаас мөнгөн медаль

- Математикийн нэрэмжит   олимпиадаас хүрэл медаль

-Өсвөрийн аваргын дэвжээ тэмцээнд баг хамт олноо  удирдан зохин байгуулан орж  нэгдүгээр байр

 

9.

Батмөнх овогтой Бадамдолгор

Өлзийт сумын бүрэн дунд сургуулийн 12а

Урлаг, уран бүтээл

-Аймгийн чулуун царгил хөгжмийн наадмын алтан медаль

-“Мөрөөдлийн аялгуу” тэмцээний дэд байр

-Аймгийн “уртын дууны анхдугаар” уралдаанаас  шилдэгийн шилдэг Гранпри


Сэтгэгдэл үлдээх