<style type="text/css">.wpb_animate_when_almost_visible{opacity:1}</style>

ТӨРИЙН ДЭЭД ОДОНГООР ШАГНАГДАВ

2019-07-30 15:00 221


Хөдөлмөрийн гавъяаны улаан тугийн одонгоор:

1.    Гявын Батаа-Ламын гэгээний Гонгандан дэдлин хийдийн лам

2.    Цэгмидийн Пүрэвжав-Номундалай ахлах сургуулийн ахмад багш

3.    Доржбатын Сумъяа-“Авто-Арван найм” ХХК-ий захирал

4.    Пагмын Цэрэнсоном-Өлзийт сумын ахмад настан

5.    Баянжаргалын Дашгомбо- Баянхонгор сумын ахмад настан

6.    Тувааны Рэнцэндорж- Баянхонгор сумын ахмад настан

7.    Айлийхүүгийн Төмөрсүх- Баянхонгор сумын ахмад настан


Алтан гадас одонгоор:

1.    Лхагвын Дорж-Баянхонгор сумын ахмад настан

2.    Доржийн Дэнсмаа-Баянхонгор сумын ахмад багш

3.    Доржвандангийн Бадам-Баянхонгор сумын 8-р багийн ахмад настан

4.    Лувсандагвын Пүрэвсүрэн-Зүүн шанд ХХК-ий захирал

5.    Доржийн Байгальмаа-Боловсролын салбарын ахмад ажилтан

6.    Цэрэнбавуугийн Ариунзаяа-Энхтун эмийн сангийн захирал

7.    Тавькайн Бууралчулуун-Аймгийн ЗДТГ-ын жижүүр

8.    Чунагийн Ганболд-Баянбулаг сумын ИТХ-ын нарийн бичгийн дарга


9.    Доржсүрэнгийн Дагвачүлтэм-Баянхонгор сумын ахмад жолооч

10. Лхасүрэнгийн Жавзандолгор-Баянхонгор сумын Оточ номгон эмнэлэгийн ахмад сувилагч

11. Дамдинсүрэнгийн Цэцэгмаа-Аймгийн аудитын газрын аудитор

12. Доржийн Тансаг-Баян-Өндөр сумын Улсын бүртгэлийн ажилтан

13. Хоохойн Жавзансүрэн-Баянхонгор сумын ахмад настан

14. Даржаагийн Норов- Жинст сумын ахмад настан

15. Дашдондогийн Бямбасүрэн- Баянхонгор сумын иргэн

16. Мягмарсүрэнгийн Норвоо-Заг сумын ахмад настан

17. Сүрэнхорлоогийн  Дорждагва-Баацагаан сумын малчин

18. Сангидоржийн Лхагва- Баянхонгор сумын ахмад настан

19. Чимэдийн Лхагва- Баянхонгор сумын ахмад настан

20. Сономын Халтмай- Баянхонгор сумын ахмад настан

21. Жамбалын Давааням- гурванбулаг сумын ахмад настан

22. Доржсүрэнгийн Минжүүржав-Баацагаан сумын малчин

23. Төмөрдуламын Мөнхбаяр-Баянговь сумын ахмад настан

24. Данаагийн Мягмарсүрэн- Баянхонгор сумын ахмад настан

25. Түвдэнгийн Наранцэцэг- Баянхонгор сумын ахмад настан

26. Лхагвын Нямдорж-Стандартчилал хэмжил зүйн хэлтсийн мэрэгжилтэн


27. Баасанжавын Оргодол- Баянхонгор сумын ахмад настан

28. Цээлхамын Пунцагаа- Баянхонгор сумын ахмад настан

29. Жамъяаны Сувьдаа- Баянхонгор сумын ахмад настан

30. Цогзолын Сумъяа- Баянхонгор сумын ахмад настан

31. Адъяагийн Хүнбиш- Баянхонгор сумын ахмад настан

32. Мижигийн Сүхбат- Жинст сумын ахмад настан

33. Дэлэгийн Төрмөнх-Аймгийн МХГ-ын ажилтан

34. Сангийн Тэгшбаяр-Аймгийн ХХААГ-ын ажилтан

35. Ухнаасаарайн Тэгшээ-Бууцагаан сумын иргэн

36. Энэбишийн Халтар-Шинэжинст сумын ахмад настан

37. Дивуузын Цогзолмаа- Баянхонгор сумын ахмад настан

38. Цэрэндоржийн Мядаг- Баянхонгор сумын ахмад настан

39. Жамцын Цэрэн-Янжин- Баянхонгор сумын ахмад настан

4

Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар:

1.    Гончигийн Ваанчиг- Баянхонгор сумын ахмад настан

2.    Цэдэвийн Насанжаргал- Баянхонгор сумын ахмад настан

3.    Цэдэвсүрэнгийн Лхагважав- Баянхонгор сумын ахмад настан

4.    Рэнцэнгийн Пүрэвсүрэн- Баянхонгор сумын ахмад настан

5.    Далайн Сайнжаргал-гал хонгор ХХК-ий захирал

6.    Галдангалсангийн Аварзэд- Баянхонгор сумын ахмад настан

7.    Одсарын Хүнбиш- Баянхонгор сумын ахмад настан

8.    Төмөрийн Нацагдорж- Баянхонгор сумын ахмад настан

9.    Баранзын Батжаргал- Баян-Овоо сумын ахмад настан

10. Гончигжанцангийн Ганбат- Баянхонгор сумын ахмад настан

11. Очирбатын Дэмбэрэлмаа- Баянхонгор сумын ахмад настан /Шаргалжуут/

12. Занын Байгальмаа-Нэгдсэн эмнэлэгийн сувилагч

13. Явуугийн Далай-Богд сумын малчин

14. Мягмарын Лхагвасүрэн-Номундалай цогцолбор сургуулийн ажилтан

15. Доосүрэнгийн Мөнхзаяа-Заг сумын иргэн

16. Авирмэдийн Пагамдулам-Богд сумын ЭМТ-ийн ажилтан

17. Гончигдаваагийн Тогтох-Богд сумын ЭМТ-ийн сувилагч

18. Цамаагийн Цогбадрах-Баацагаан сумын малчин

19. Лхагвын Чинзориг-Баацагаан сумын малчин

 

МОНГОЛ УЛСЫН ЕРӨНХИЙЛӨГЧИЙН 2019.07.06-НЫ ӨДРИЙН

127 ДУГААР ЗАРЛИГААР ШАГНАГДСАН ХҮМҮҮСИЙН НЭРС

/Аймгийн наадам, Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн 50 жилийн ойн баяр дээр шагнал гардаж авах хүмүүсийн нэрс/

Хөдөлмөрийн гавъяаны улаан тугийн одонгоор:

1.    Гомбосүрэнгийн Алтанцэцэг-Баянхонгор сумын Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн ахмад багш

2.    Долгорын Жаргалсайхан-Бэлтгэл хурандаа

Алтан гадас одонгоор:

1.    Ламзавын Цэрэндулам- Баянхонгор сумын Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн анхны багш нарын нэг ахмад багш

2.    Цэрэнбалжирын Лхагвамаа- Баянхонгор сумын Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн ахмад багш

3.    Дамдингийн Цагаан- Баянхонгор сумын Эрдэнэмандал ахлах сургуулийн  багш

4.    Тогоогийн Ганжаргал-Баянхонгор аймаг дахь Лотот ХХК-ий жолооч

5.    Норовын Уламсайхан-жолооч

6.    Сангийн Очирхуяг-Баянхонгор аймгийн Наранмандал өрхийн эмнэлэгийн их эмч

7.    Цэвээний Батбаяр-Аймгийн ХДТеатрын ажилтан

Хөдөлмөрийн хүндэт медалиар:

1.    Дамбасүрэнгийн Байгальмаа- Аймгийн ХДТеатрын ажилтан

2.    Бадрахын Пүрэв- Аймгийн Нэгдсэн эмнэлэгийн рентегений лаборант

3.     

 


Сэтгэгдэл үлдээх